Connect with us

Profesor Marian Zembala otrzymał Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji

zdjęcie: YouTube / RIG

Miasto

Profesor Marian Zembala otrzymał Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji

19 stycznia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu rozdano 87 statuetek Laurów Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Od 27 lat Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach pielęgnuje tradycję przekazywania podziękowań wybitnym osobowościom. 19 stycznia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zostało rozdane 87 statuetek Laurów Umiejętności i Kompetencji.

Powyżej film zaprezentowany podczas Gali.

Laudacja Tadeusza Donocika: Wybitny Kardiochirurg, uczestnik licznych Gremiów międzynarodowych zajmujących się transplantacją serca i inwazyjnym leczeniem chorób serca. Propagator rozwoju najnowocześniejszych innowacji w medycynie, niestrudzony lekarz, „który nigdy się nie poddaje”, animator zmian w podejściu do pacjenta, w którym widzi człowieka. Ten nowy, budowany swoim autorytetem, wymiar relacji pacjent – lekarz, służba zdrowia – pacjent, to wzór do naśladowania.
Prekursorski wymiar dokonań Profesora Mariana Zembali, dla którego autorytetem niegdyś był śp. prof. Zbigniew Religa, stanowi dzisiaj punkt odniesienia dla nowych pokoleń lekarzy, przyszłych profesorów, którzy, mając takie wzorce, mają prawo liczyć na kolejne podboje tajemnic medycyny, techniki, technologii, innowacyjności, by lepiej służyć człowiekowi. Gdyby ktoś zapytał jak można osiągnąć to wszystko? Usłyszałby pewnie prostą odpowiedź, rzetelną pracą, kierowaniem się w życiu uniwersalnymi zasadami, bycia porządnym człowiekiem, który ma uzasadnioną odwagę patrzeć sobie codziennie w lustro, w swoje oczy.

Diamentowy Laur dla profesora Mariana Zembali

DZIĘKUJEMY CI PROFESORZE. DZIĘKUJEMY CI ZA TO, CO ZROBIŁEŚ, DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚ. Podobnie jak mieszkańcy Gminy Krzepice, gdzie wzrastałeś i nadal jesteś obecny, również w sercach mieszkańców, JESTEŚMY DUMNI, ŻE MOGLIŚMY DOŚWIADCZYĆ TWOJEGO AUTORYTETU, TWOJEJ SKROMNOŚCI, TWOJEJ WIELKOŚCI.

Życzymy Ci dużo zdrowia i Błogosławieństwa. Szczęść Boże na dalsze lata „Tradycyjne sto lat” na nadchodzące 70. Urodziny.


Tadeusz Donocik
Przewodniczący Kapituły
Honorowy Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

CZYTAJ DALEJ
REKLAMA

Prestiż magazyn katowicki kierowany jest do osób dojrzałych, ludzi aktywnych, poszukujących rozrywki i atrakcyjnych ofert. Dotarcie do nich zapewnia przemyślany dobór punktów dystrybucji.

Więcej w temacie Miasto

DO GÓRY